فروش تلفنی به شیوه حرفه ای ها - یه کار نو

فروش تلفنی به شیوه حرفه ای ها

آنچه در این مقاله میخوانید

  تقاوت بین فروشندگان حرفه ای و مبتدی در استفاده از ریزه کاری ها و اصطلاحا فوت های کوزه گری هست که معمولا به هیچ کس نمیگن! یکی از موسسات مشاوره مدیریت در کشور آمریکا از فروشندگان برتر دنیا پرسید که راز موفقیتشون و یا فوت کوزه گری که در فروش تلفنی استفاده میکنن چیه.

  در این مقاله سعی کردم تا تعدادی از نظرات آنها را برای استفاده شما عزیزان بنویسم. سپاس از وبسایت آموزشی یه کار نو که این فرصت را در احتیار بنده قرار داد.

  شماره یک:

  یک فروشنده حرفه ای از صبح روزی که قرار است چندین تماس فروش داشته باشد خود را آماده میکند! صبحانه سبک اما مقوی خورده، ورزش نرم انجام می دهد. در فضای باز چند نفس عمیق می کشد و لب و دهان و جنجره خود را قبل از تماس تمرین می دهد.

  شماره دو:

  گاهی در یک روز خاص و یا ساعاتی خاص، حالمون خوب نیست و اصطلاحا روی مود نیستیم. یک فروشنده حرفه ای به هیچ عنوان در این شرایط تماس نخواهد گرفت. حتی اگر مورد بازخواست مدیر خود قرار گیرد.

  تماس در این شرایط، با شکستی سنگیتن روبرو خواهد شد. زیرا احساس ما به راحتی از طریق تلفن به مشتریان منتقل خواهد شد.

  شماره سه:

  چک لیستی از هرآنچه قرار است در طول زمان تماس فروش به مشتریان بگویید بنویسید و جلوی خود قرار دهید.

  شماره چهار:

  میز گار خود را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید. قبل تماس حتما میز کار را مرتب کنید. یک گلدان گل طبیعی همیشه روی میز کارتون داشته باشید.

  شماره پنج:

  از معجزه قلم و کاغذ غافل نشین. همیشه روی میز کارتون قلم کاغذ وجود داشته باشه. تجربه تماستون با مشتری را بنویسید. سوالات جدیدی که مشتریان پرسیدن و نتونستید در اون لحظه پاسخ بدین و بنویسین. تاریخ و ساعت تماس ها را یادداشت کنید.

  شماره شش:

  قبل از شروع تماس های فروش، چه اینکه در محل کار باشید و یا در منزل و بصورت دورکاری، حتما لباس رسمی و مرتب بپوشید. ادکلن بزنید و آراسته باشید! این کاریست که فروشندگان حرفه ای انجام می دهند و باعث می شود با حال بهتر و قبراق تر مکالمه داشته باشند.

  شماره هفت:

  پیشنهاد می شود صدای خود را ضبط کنید و هر شب گوش کنید. مطمئن باشید در هر تماس یک نقطه ضعف و یا قوت پیدا خواهید کرد. ضبط صدا به شما کمک میکند تا مهارت خود در فن بیان و نحوه مذاکره را ارتقا دهید.

  شماره هشت:

  یادتون باشه یک فروشنده حرفه ای خیلی حرف نمیزنه. بلکه بعد از احوال پرسی با مشتری، بیشتر شنونده نیازهای مشتری هست و بر اساس اون توضیحات خود را ارائه می کند. پس سعی کنید مهارت خوب شنیدن را فرا بگیرید و بارها و بارها تمرین کنید.

  پست های مرتبط

  مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

  برندینگ عاطفی چیست؟!

  آنچه در این مقاله میخوانید برندینگ عاطفی (Emotional Branding) به رویکردی در بازاریابی اشاره دارد که بر ارتباط عاطفی بین…

  بیشتر بخوانید

  بازاریابی پارتیزانی چیست؟

  آنچه در این مقاله میخوانید بازاریابی پارتیزانی (Guerrilla Marketing) یک روش نوآورانه و خلاقانه در بازاریابی است که با استفاده…

  بیشتر بخوانید

  برای از بین بردن شایعات در محیط کاری، از چه راهکارهایی می‌توانیم استفاده کنیم؟

  آنچه در این مقاله میخوانید برای از بین بردن شایعات در محیط کاری، از چه راهکارهایی می‌توانیم استفاده کنیم؟1. شفافیت…

  بیشتر بخوانید

  رازهای افزایش میزان فروش – قسمت دوم

  در قسمت اول گفتیم که امروزه، به قدری بازار رقابتی شده که تمامی کسب و کارها به دنبال یافتن راهکاری برای افزایش سهم محصولات خود در بازار هستند. این امر باعث شده از هر تکنیکی برای ارتقاء فروش خود بهره ببرند که در این میان برخی از آنها متناسب با ماهیت کسب و کارشان نبوده و نتیجه عکس خواهد داد. بنابراین، یادگیری مهارت های فروش در چنین شرایط رقابتی، امری ضروری به شمار می رود. در ادامه این مقاله، راهکارهایی ارائه خواهد شد که اگر توسط فروشندگان به کار گرفته شوند، منجر به رونق فروش و افزایش سهم بازار خواهد گردید. در ادامه، به چند نکته کلیدی در فروش اشاره کردیم. در قسمت دوم، تعدادی از رازهای فروشندگان حرفه ای را برای شما برملا خواهیم نمود!

  بیشتر بخوانید

  رازهای افزایش میزان فروش – قسمت اول

  امروزه، به قدری بازار رقابتی شده که تمامی کسب و کارها به دنبال یافتن راهکاری برای افزایش سهم محصولات خود در بازار هستند. این امر باعث شده از هر تکنیکی برای ارتقاء فروش خود بهره ببرند که در این میان برخی از آنها متناسب با ماهیت کسب و کارشان نبوده و نتیجه عکس خواهد داد. بنابراین، یادگیری مهارت های فروش در چنین شرایط رقابتی، امری ضروری به شمار می رود. در ادامه این مقاله، راهکارهایی ارائه خواهد شد که اگر توسط فروشندگان به کار گرفته شوند، منجر به رونق فروش و افزایش سهم بازار خواهد گردید.

  بیشتر بخوانید

  نظرات

  سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *