Get Up to 40% OFF New Furniture Deals * Limited time only.

فروش تلفنی به شیوه حرفه ای ها

فروش تلفنی به شیوه حرفه ای ها

تقاوت بین فروشندگان حرفه ای و مبتدی در استفاده از ریزه کاری ها و اصطلاحا فوت های کوزه گری هست که معمولا به هیچ کس نمیگن! یکی از موسسات مشاوره مدیریت در کشور آمریکا از فروشندگان برتر دنیا پرسید که راز موفقیتشون و یا فوت کوزه گری که در فروش تلفنی استفاده میکنن چیه.

در این مقاله سعی کردم تا تعدادی از نظرات آنها را برای استفاده شما عزیزان بنویسم. سپاس از وبسایت آموزشی یه کار نو که این فرصت را در احتیار بنده قرار داد.


شماره یک:

یک فروشنده حرفه ای از صبح روزی که قرار است چندین تماس فروش داشته باشد خود را آماده میکند! صبحانه سبک اما مقوی خورده، ورزش نرم انجام می دهد. در فضای باز چند نفس عمیق می کشد و لب و دهان و جنجره خود را قبل از تماس تمرین می دهد.


شماره دو:

گاهی در یک روز خاص و یا ساعاتی خاص، حالمون خوب نیست و اصطلاحا روی مود نیستیم. یک فروشنده حرفه ای به هیچ عنوان در این شرایط تماس نخواهد گرفت. حتی اگر مورد بازخواست مدیر خود قرار گیرد.

تماس در این شرایط، با شکستی سنگیتن روبرو خواهد شد. زیرا احساس ما به راحتی از طریق تلفن به مشتریان منتقل خواهد شد.


شماره سه:

چک لیستی از هرآنچه قرار است در طول زمان تماس فروش به مشتریان بگویید بنویسید و جلوی خود قرار دهید.


شماره چهار:

میز گار خود را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید. قبل تماس حتما میز کار را مرتب کنید. یک گلدان گل طبیعی همیشه روی میز کارتون داشته باشید.


شماره پنج:

از معجزه قلم و کاغذ غافل نشین. همیشه روی میز کارتون قلم کاغذ وجود داشته باشه. تجربه تماستون با مشتری را بنویسید. سوالات جدیدی که مشتریان پرسیدن و نتونستید در اون لحظه پاسخ بدین و بنویسین. تاریخ و ساعت تماس ها را یادداشت کنید.


شماره شش:

قبل از شروع تماس های فروش، چه اینکه در محل کار باشید و یا در منزل و بصورت دورکاری، حتما لباس رسمی و مرتب بپوشید. ادکلن بزنید و آراسته باشید! این کاریست که فروشندگان حرفه ای انجام می دهند و باعث می شود با حال بهتر و قبراق تر مکالمه داشته باشند.


شماره هفت:

پیشنهاد می شود صدای خود را ضبط کنید و هر شب گوش کنید. مطمئن باشید در هر تماس یک نقطه ضعف و یا قوت پیدا خواهید کرد. ضبط صدا به شما کمک میکند تا مهارت خود در فن بیان و نحوه مذاکره را ارتقا دهید.


شماره هشت:

یادتون باشه یک فروشنده حرفه ای خیلی حرف نمیزنه. بلکه بعد از احوال پرسی با مشتری، بیشتر شنونده نیازهای مشتری هست و بر اساس اون توضیحات خود را ارائه می کند. پس سعی کنید مهارت خوب شنیدن را فرا بگیرید و بارها و بارها تمرین کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *